Arrangementer for hele året

Del denne side

<< Tilbage til arrangementslisten

2020

Januar
On 1
To 2
Fr 3
Lø 4
Sø 5
Ma 6
Ti 7
On 8
To 9
Fr 10
Lø 11
Sø 12
Ma 13
Ti 14
On 15
To 16
Fr 17
Lø 18
Sø 19
Ma 20
Ti 21
On 22
To 23
Fr 24
Lø 25
Sø 26
Ma 27
Ti 28
On 29
To 30
Fr 31
Februar
Lø 1
Sø 2
Ma 3
Ti 4
On 5
To 6
Fr 7
Lø 8
Sø 9
Ma 10
Ti 11
On 12
To 13
Fr 14
Lø 15
Sø 16
Ma 17
Ti 18
On 19
To 20
Fr 21
Lø 22
Sø 23
Ma 24
Ti 25
On 26
To 27
Fr 28
Lø 29
Marts
Sø 1
Ma 2
Ti 3
On 4
To 5
Fr 6
Lø 7
Sø 8
Ma 9
Ti 10
On 11
To 12
Fr 13
Lø 14
Sø 15
Ma 16
Ti 17
On 18
To 19
Fr 20
Lø 21
Sø 22
Ma 23
Ti 24
On 25
To 26
Fr 27
Lø 28
Sø 29
Ma 30
Ti 31
April
On 1
To 2
Fr 3
Lø 4
Sø 5
Ma 6
Ti 7
On 8
To 9
Fr 10
Lø 11
Sø 12
Ma 13
Ti 14
On 15
To 16
Fr 17
Lø 18
Sø 19
Ma 20
Ti 21
On 22
To 23
Fr 24
Lø 25
Sø 26
Ma 27
Ti 28
On 29
To 30
Maj
Fr 1
Lø 2
Sø 3
Ma 4
Ti 5
On 6
To 7
Fr 8
Lø 9
Sø 10
Ma 11
Ti 12
On 13
To 14
Fr 15
Lø 16
Sø 17
Ma 18
Ti 19
On 20
To 21
Fr 22
Lø 23
Sø 24
Ma 25
Ti 26
On 27
To 28
Fr 29
Lø 30
Sø 31
Juni
Ma 1
Ti 2
On 3
To 4
Fr 5
Lø 6
Sø 7
Ma 8
Ti 9
On 10
To 11
Fr 12
Lø 13
Sø 14
Ma 15
Ti 16
On 17
To 18
Fr 19
Lø 20
Sø 21
Ma 22
Ti 23
On 24
To 25
Fr 26
Lø 27
Sø 28
Ma 29
Ti 30
Juli
On 1
To 2
Fr 3
Lø 4
Sø 5
Ma 6
Ti 7
On 8
To 9
Fr 10
Lø 11
Sø 12
Ma 13
Ti 14
On 15
To 16
Fr 17
Lø 18
Sø 19
Ma 20
Ti 21
On 22
To 23
Fr 24
Lø 25
Sø 26
Ma 27
Ti 28
On 29
To 30
Fr 31
August
Lø 1
Sø 2
Ma 3
Ti 4
On 5
To 6
Fr 7
Lø 8
Sø 9
Ma 10
Ti 11
On 12
To 13
Fr 14
Lø 15
Sø 16
Ma 17
Ti 18
On 19
To 20
Fr 21
Lø 22
Sø 23
Ma 24
Ti 25
On 26
To 27
Fr 28
Lø 29
Sø 30
Ma 31
September
Ti 1
On 2
To 3
Fr 4
Lø 5
Sø 6
Ma 7
Ti 8
On 9
To 10
Fr 11
Lø 12
Sø 13
Ma 14
Ti 15
On 16
To 17
Fr 18
Lø 19
Sø 20
Ma 21
Ti 22
On 23
To 24
Fr 25
Lø 26
Sø 27
Ma 28
Ti 29
On 30
Oktober
To 1
Fr 2
Lø 3
Sø 4
Ma 5
Ti 6
On 7
To 8
Fr 9
Lø 10
Sø 11
Ma 12
Ti 13
On 14
To 15
Fr 16
Lø 17
Sø 18
Ma 19
Ti 20
On 21
To 22
Fr 23
Lø 24
Sø 25
Ma 26
Ti 27
On 28
To 29
Fr 30
Lø 31
November
Sø 1
Ma 2
Ti 3
On 4
To 5
Fr 6
Lø 7
Sø 8
Ma 9
Ti 10
On 11
To 12
Fr 13
Lø 14
Sø 15
Ma 16
Ti 17
On 18
To 19
Fr 20
Lø 21
Sø 22
Ma 23
Ti 24
On 25
To 26
Fr 27
Lø 28
Sø 29
Ma 30
December
Ti 1
On 2
To 3
Fr 4
Lø 5
Sø 6
Ma 7
Ti 8
On 9
To 10
Fr 11
Lø 12
Sø 13
Ma 14
Ti 15
On 16
To 17
Fr 18
Lø 19
Sø 20
Ma 21
Ti 22
On 23
To 24
Fr 25
Lø 26
Sø 27
Ma 28
Ti 29
On 30
To 31
Foredrag med Malene Sommerlund - "Fra spasser til eliterytter"
6. januar kl. 19:00
Tirsdagstræf på biblioteket i Dianalund
7. januar kl. 10:00
DTH vs BK Ydun - Herrehåndbold, 3. Division
7. januar kl. 19:30
En lokal ildsjæl: Paula Hansen og Gymnastikken
9. januar kl. 13:00
Årets første mini DpLan
11. januar kl. 10:00
Nytårskoncert - Babettes Gæstebud - Nadverbordets Himmelstige
12. januar kl. 16:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
16. januar kl. 14:00
Tirsdagstræf på Dianalund Bibliotek - Hvad laver en udviklings- og bosætningskonsulent?
21. januar kl. 10:00
DTH vs IF Stadion (Landspokal) - Herrehåndbold, 3. Division
21. januar kl. 19:30
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
23. januar kl. 14:00
Tapaz og Vinsmagning på Cafe Corner
24. januar kl. 18:00
DTH vs Jernløse Håndbold - Herrehåndbold, 3. Division
25. januar kl. 16:15
Fra Røgterdreng til skolepsykolog, historien om en mønsterbryder
28. januar kl. 19:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
30. januar kl. 14:00
DTH vs HK Lammefjorden - Herrehåndbold, 3. Division
30. januar kl. 19:30
Sodavandsdisko i Sognegården 2020
31. januar kl. 18:30
Tirsdagstræf på Dianalund Bibliotek - Hvad laver en borgerservicemedarbejder?
4. februar kl. 10:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
6. februar kl. 14:00
DTH vs Hvidovre IF - Herrehåndbold, 3. Division
6. februar kl. 19:30
Anke Spoorendonk Gæster Sønderjysk Forening
6. februar kl. 19:30
Eventyruge på Dianalund Bibliotek
10. februar
Kom og mød Sorøs borgerrådgiver på Dianalund Bibliotek
10. februar kl. 13:00
Lav den flotte fisk fra ”Konen i muddergrøften” i pap og papir på Dianalund Bibliotek
11. februar kl. 10:00
DEN SANDFÆRDIGE BERETNING OM DE 3 SMÅ GRISE - børneteater for de 5 - 9 årige
13. februar kl. 11:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
13. februar kl. 14:00
Valentines-fest for alle på 40+.
14. februar kl. 18:00
Damptog i vinterferien
15. februar kl. 13:00
Tirsdagstræf på Dianalund Bibliotek - Besøg af Ældrerådet v/ Inge Mortensen.
18. februar kl. 10:00
Monoqool event i Nyt Syn
19. februar kl. 19:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
20. februar kl. 14:00
Caroline Bugala spiller Jazzviolin på Kunstnergaarden
21. februar kl. 19:00
Fastelavn med DTH og Dianalund Centret i Holberghallen
23. februar kl. 10:00
Fastelavnsfest i sognegården
23. februar kl. 14:00
MÆRK Dianalund inviterer til opstartsmøde
26. februar kl. 19:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
27. februar kl. 14:00
Udstilling og foredrag af musikfotografen Gorm Valentin
27. februar kl. 19:00
E-DUR invitere indenfor i Dagmar bryggeriet
27. februar kl. 19:00
Sodavandsdisko i Sognegården 2020
28. februar kl. 18:30
MGP 2020 på Cafe Corner
29. februar kl. 19:30
Tirsdagstræf på Dianalund Bibliotek
3. marts kl. 10:00
Forfatteraften med Sara Omar
3. marts kl. 19:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
5. marts kl. 14:00
Frøken Finesse holder hyggeaften
5. marts kl. 18:30
Støttekoncert til Folkekirkens Nødhjælp
7. marts kl. 16:00
DTH vs OH 77 - Odense - Herrehåndbold, 3. Division
8. marts kl. 14:00
Generalforsamling i DUR 2020
10. marts kl. 18:30
Lysbilleder fra Dianalund igennem de sidste 70 år
10. marts kl. 19:00
Borgermøde om trafikløsninger i Dianalund
10. marts kl. 19:30
Sogneaften med Lone Hertz
11. marts kl. 19:30
Dyreværnets mobile dyreklinik kommer forbi Dianalund Centret
5. maj kl. 10:30
Drive-In Festival ved Dianalund Centret
8. maj kl. 11:00
Orienteringsmøde om menighedsrådsvalget
9. juni kl. 19:00
Extraordinær generalforsamling i DUR
25. juni kl. 19:30
Skateboard, Løbehjul og Rulleskøjter – åben undervisning
4. juli kl. 10:00
Da Holberg købte Tersløsegaard
5. juli kl. 14:30
Jazz, fis og ballade for børn
20. juli kl. 10:00
Bocart
23. juli kl. 10:00
Jazzkoncert på Tersløsegaard
26. juli kl. 15:30
Bocart
30. juli kl. 10:00
Tegneworkshop på Dianalund Bibliotek
30. juli kl. 11:00
Skateboard, Løbehjul og Rulleskøjter – åben undervisning
1. august kl. 10:00
Bocart
6. august kl. 10:00
Sommeraftensang i haven ved sognegården
6. august kl. 19:00
Forpremiere på Madame Nielsens nye kærlighedsroman
16. august kl. 14:00
Sensommerstart i Dianalund Løbeklub
17. august kl. 18:00
Kom og prøv Taekwon-Do
17. august kl. 19:00
Klaverkoncert og oplæsning på Tersløsegaard
23. august kl. 15:30
Lørdagshygge i Dianalund Centret
29. august kl. 10:00
Fødselsdagsfest i Dianalund Centret - Fredag
4. september kl. 9:30
Fødselsdagsfest i Dianalund Centret - Lørdag
5. september kl. 9:30
Foredrag med Bertel Haarder på Tersløsegaard
6. september kl. 15:30
Spis med en kendt - Naser Khader
9. september kl. 17:30
Klaus & Servants
11. september kl. 17:00
Bliv skarp på at få del i DGI/DIF's Foreningspulje
16. september kl. 17:00
Dianalund under besættelsen på film
24. september kl. 16:00
Foredrag om politiets situation efter samarbejdsregeringens sammenbrud i 1943
30. september kl. 19:30
Spis med en kendt - Mogens Schwensen
3. oktober kl. 18:00
Dengang det nye fødtes og det gamle samfund gik under
6. oktober kl. 19:00
Halloween i Birkegårdens Haver
10. oktober kl. 11:00
Børneteater: "Den standhaftige Tinsoldat" på Dianalund Bibliotek
12. oktober kl. 11:00
Tirsdagstræf
13. oktober kl. 10:00
Klimadebatten i kulturhistorisk belysning 
15. oktober kl. 13:00
Fyraftensmøde med klimakonsulent Mona Jensen
22. oktober kl. 16:00
Sogneaften med Thure Lindhardt
22. oktober kl. 19:00
Tirsdagstræf
27. oktober kl. 10:00
Foredrag om lokalbanen ved Ole Munk Plum
27. oktober kl. 19:00
Foredrag med politiinspektør Per Larsen
28. oktober kl. 19:00
Halloween i Dianalund Centret 2020
30. oktober kl. 9:30
Tirsdagstræf
10. november kl. 10:00
Sogneaften - en koncertberetning om at miste
11. november kl. 19:30
Spis med en kendt - Jens Werner
14. november kl. 18:00
Tirsdagstræf
24. november kl. 10:00
Juletræstænding og Black Friday i Dianalund Centret
27. november kl. 14:00
Tirsdagstræf
8. december kl. 10:00