Arrangementer for hele året

Del denne side

<< Tilbage til arrangementslisten

2020

Januar
On 1
To 2
Fr 3
Lø 4
Sø 5
Ma 6
Ti 7
On 8
To 9
Fr 10
Lø 11
Sø 12
Ma 13
Ti 14
On 15
To 16
Fr 17
Lø 18
Sø 19
Ma 20
Ti 21
On 22
To 23
Fr 24
Lø 25
Sø 26
Ma 27
Ti 28
On 29
To 30
Fr 31
Februar
Lø 1
Sø 2
Ma 3
Ti 4
On 5
To 6
Fr 7
Lø 8
Sø 9
Ma 10
Ti 11
On 12
To 13
Fr 14
Lø 15
Sø 16
Ma 17
Ti 18
On 19
To 20
Fr 21
Lø 22
Sø 23
Ma 24
Ti 25
On 26
To 27
Fr 28
Lø 29
Marts
Sø 1
Ma 2
Ti 3
On 4
To 5
Fr 6
Lø 7
Sø 8
Ma 9
Ti 10
On 11
To 12
Fr 13
Lø 14
Sø 15
Ma 16
Ti 17
On 18
To 19
Fr 20
Lø 21
Sø 22
Ma 23
Ti 24
On 25
To 26
Fr 27
Lø 28
Sø 29
Ma 30
Ti 31
April
On 1
To 2
Fr 3
Lø 4
Sø 5
Ma 6
Ti 7
On 8
To 9
Fr 10
Lø 11
Sø 12
Ma 13
Ti 14
On 15
To 16
Fr 17
Lø 18
Sø 19
Ma 20
Ti 21
On 22
To 23
Fr 24
Lø 25
Sø 26
Ma 27
Ti 28
On 29
To 30
Maj
Fr 1
Lø 2
Sø 3
Ma 4
Ti 5
On 6
To 7
Fr 8
Lø 9
Sø 10
Ma 11
Ti 12
On 13
To 14
Fr 15
Lø 16
Sø 17
Ma 18
Ti 19
On 20
To 21
Fr 22
Lø 23
Sø 24
Ma 25
Ti 26
On 27
To 28
Fr 29
Lø 30
Sø 31
Juni
Ma 1
Ti 2
On 3
To 4
Fr 5
Lø 6
Sø 7
Ma 8
Ti 9
On 10
To 11
Fr 12
Lø 13
Sø 14
Ma 15
Ti 16
On 17
To 18
Fr 19
Lø 20
Sø 21
Ma 22
Ti 23
On 24
To 25
Fr 26
Lø 27
Sø 28
Ma 29
Ti 30
Juli
On 1
To 2
Fr 3
Lø 4
Sø 5
Ma 6
Ti 7
On 8
To 9
Fr 10
Lø 11
Sø 12
Ma 13
Ti 14
On 15
To 16
Fr 17
Lø 18
Sø 19
Ma 20
Ti 21
On 22
To 23
Fr 24
Lø 25
Sø 26
Ma 27
Ti 28
On 29
To 30
Fr 31
August
Lø 1
Sø 2
Ma 3
Ti 4
On 5
To 6
Fr 7
Lø 8
Sø 9
Ma 10
Ti 11
On 12
To 13
Fr 14
Lø 15
Sø 16
Ma 17
Ti 18
On 19
To 20
Fr 21
Lø 22
Sø 23
Ma 24
Ti 25
On 26
To 27
Fr 28
Lø 29
Sø 30
Ma 31
September
Ti 1
On 2
To 3
Fr 4
Lø 5
Sø 6
Ma 7
Ti 8
On 9
To 10
Fr 11
Lø 12
Sø 13
Ma 14
Ti 15
On 16
To 17
Fr 18
Lø 19
Sø 20
Ma 21
Ti 22
On 23
To 24
Fr 25
Lø 26
Sø 27
Ma 28
Ti 29
On 30
Oktober
To 1
Fr 2
Lø 3
Sø 4
Ma 5
Ti 6
On 7
To 8
Fr 9
Lø 10
Sø 11
Ma 12
Ti 13
On 14
To 15
Fr 16
Lø 17
Sø 18
Ma 19
Ti 20
On 21
To 22
Fr 23
Lø 24
Sø 25
Ma 26
Ti 27
On 28
To 29
Fr 30
Lø 31
November
Sø 1
Ma 2
Ti 3
On 4
To 5
Fr 6
Lø 7
Sø 8
Ma 9
Ti 10
On 11
To 12
Fr 13
Lø 14
Sø 15
Ma 16
Ti 17
On 18
To 19
Fr 20
Lø 21
Sø 22
Ma 23
Ti 24
On 25
To 26
Fr 27
Lø 28
Sø 29
Ma 30
December
Ti 1
On 2
To 3
Fr 4
Lø 5
Sø 6
Ma 7
Ti 8
On 9
To 10
Fr 11
Lø 12
Sø 13
Ma 14
Ti 15
On 16
To 17
Fr 18
Lø 19
Sø 20
Ma 21
Ti 22
On 23
To 24
Fr 25
Lø 26
Sø 27
Ma 28
Ti 29
On 30
To 31
Foredrag med Malene Sommerlund - "Fra spasser til eliterytter"
6. januar kl. 19:00
Tirsdagstræf på biblioteket i Dianalund
7. januar kl. 10:00
DTH vs BK Ydun - Herrehåndbold, 3. Division
7. januar kl. 19:30
En lokal ildsjæl: Paula Hansen og Gymnastikken
9. januar kl. 13:00
Årets første mini DpLan
11. januar kl. 10:00
Nytårskoncert - Babettes Gæstebud - Nadverbordets Himmelstige
12. januar kl. 16:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
16. januar kl. 14:00
Tirsdagstræf på Dianalund Bibliotek - Hvad laver en udviklings- og bosætningskonsulent?
21. januar kl. 10:00
DTH vs IF Stadion (Landspokal) - Herrehåndbold, 3. Division
21. januar kl. 19:30
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
23. januar kl. 14:00
Tapaz og Vinsmagning på Cafe Corner
24. januar kl. 18:00
DTH vs Jernløse Håndbold - Herrehåndbold, 3. Division
25. januar kl. 16:15
Fra Røgterdreng til skolepsykolog, historien om en mønsterbryder
28. januar kl. 19:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
30. januar kl. 14:00
DTH vs HK Lammefjorden - Herrehåndbold, 3. Division
30. januar kl. 19:30
Sodavandsdisko i Sognegården 2020
31. januar kl. 18:30
Tirsdagstræf på Dianalund Bibliotek - Hvad laver en borgerservicemedarbejder?
4. februar kl. 10:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
6. februar kl. 14:00
DTH vs Hvidovre IF - Herrehåndbold, 3. Division
6. februar kl. 19:30
Anke Spoorendonk Gæster Sønderjysk Forening
6. februar kl. 19:30
Eventyruge på Dianalund Bibliotek
10. februar
Kom og mød Sorøs borgerrådgiver på Dianalund Bibliotek
10. februar kl. 13:00
Lav den flotte fisk fra ”Konen i muddergrøften” i pap og papir på Dianalund Bibliotek
11. februar kl. 10:00
DEN SANDFÆRDIGE BERETNING OM DE 3 SMÅ GRISE - børneteater for de 5 - 9 årige
13. februar kl. 11:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
13. februar kl. 14:00
Valentines-fest for alle på 40+.
14. februar kl. 18:00
Damptog i vinterferien
15. februar kl. 13:00
Tirsdagstræf på Dianalund Bibliotek - Besøg af Ældrerådet v/ Inge Mortensen.
18. februar kl. 10:00
Monoqool event i Nyt Syn
19. februar kl. 19:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
20. februar kl. 14:00
Caroline Bugala spiller Jazzviolin på Kunstnergaarden
21. februar kl. 19:00
Fastelavn med DTH og Dianalund Centret i Holberghallen
23. februar kl. 10:00
Fastelavnsfest i sognegården
23. februar kl. 14:00
MÆRK Dianalund inviterer til opstartsmøde
26. februar kl. 19:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
27. februar kl. 14:00
Udstilling og foredrag af musikfotografen Gorm Valentin
27. februar kl. 19:00
E-DUR invitere indenfor i Dagmar bryggeriet
27. februar kl. 19:00
Sodavandsdisko i Sognegården 2020
28. februar kl. 18:30
MGP 2020 på Cafe Corner
29. februar kl. 19:30
Tirsdagstræf på Dianalund Bibliotek
3. marts kl. 10:00
Forfatteraften med Sara Omar
3. marts kl. 19:00
Strikkecafe på Dianalund Bibliotek
5. marts kl. 14:00
Frøken Finesse holder hyggeaften
5. marts kl. 18:30
Støttekoncert til Folkekirkens Nødhjælp
7. marts kl. 16:00
DTH vs OH 77 - Odense - Herrehåndbold, 3. Division
8. marts kl. 14:00
Generalforsamling i DUR 2020
10. marts kl. 18:30
Lysbilleder fra Dianalund igennem de sidste 70 år
10. marts kl. 19:00
Borgermøde om trafikløsninger i Dianalund
10. marts kl. 19:30
Sogneaften med Lone Hertz
11. marts kl. 19:30
Dyreværnets mobile dyreklinik kommer forbi Dianalund Centret
5. maj kl. 10:30
Drive-In Festival ved Dianalund Centret
8. maj kl. 11:00
Orienteringsmøde om menighedsrådsvalget
9. juni kl. 19:00
Extraordinær generalforsamling i DUR
25. juni kl. 19:30
Skateboard, Løbehjul og Rulleskøjter – åben undervisning
4. juli kl. 10:00
Da Holberg købte Tersløsegaard
5. juli kl. 14:30
Jazz, fis og ballade for børn
20. juli kl. 10:00
Bocart
23. juli kl. 10:00
Jazzkoncert på Tersløsegaard
26. juli kl. 15:30
Bocart
30. juli kl. 10:00
Tegneworkshop på Dianalund Bibliotek
30. juli kl. 11:00
Skateboard, Løbehjul og Rulleskøjter – åben undervisning
1. august kl. 10:00
Bocart
6. august kl. 10:00
Sommeraftensang i haven ved sognegården
6. august kl. 19:00
Forpremiere på Madame Nielsens nye kærlighedsroman
16. august kl. 14:00
Sensommerstart i Dianalund Løbeklub
17. august kl. 18:00
Kom og prøv Taekwon-Do
17. august kl. 19:00
Klaverkoncert og oplæsning på Tersløsegaard
23. august kl. 15:30
Sodavandsdisko i Sognegården 2020
28. august kl. 18:30
Lørdagshygge i Dianalund Centret
29. august kl. 10:00
Fødselsdagsfest i Dianalund Centret
4. september kl. 9:30
Fødselsdagsfest i Dianalund Centret
5. september kl. 9:30
Foredrag med Bertel Haarder på Tersløsegaard
6. september kl. 15:30
Klaus & Servants
11. september kl. 17:00
Sodavandsdisko i Sognegården 2020
25. september kl. 18:30
Halloween i Dianalund Centret 2020
30. oktober kl. 9:30
Sodavandsdisko i Sognegården 2020
30. oktober kl. 18:30
Spis med en kendt - Jens Werner
14. november kl. 18:00
Juletræstænding og Black Friday i Dianalund Centret
27. november kl. 14:00

Ved at bruge hjemmesiden accepterer du brugen af cookies mere information

Cookie indstillingerne på denne hjemmeside er aktiveret for at give dig den bedste oplevelse. Hvis du fortsætter med at bruge hjemmesiden uden at ændre dine cookie indstillinger eller du klikker Accepter herunder, betragtes dette som din accept

Luk